07136240541 - 09193440065

راهنمای خرید دوچرخه ساحلی

adminrazaviadminrazavi
45 بازدید
راهنمای خرید دوچرخه ساحلی

راهنمای خرید دوچرخه ساحلی

 

چنانچه برای اولین بار قصد دارید دوچرخه ساحلی بخرید، با برندها، مدل‌ها و سایزهای بسیار متنوعی در بازار مواجه خواهید شد. بنابراین تصمیم‌ گیری برای انتخاب یکی از این دوچرخه ها کمی دشوار  است. قبل از هر چیز باید اطلاعاتی در مورد دوچرخه های ساحلی داشته باشید تا بتوانید یک دوچرخه مناسب ساحلی با در نظر گرفتن بودجه خود خریداری کنید.

فروشگاهکیانو‌کالا وارد کننده دوچرخه و اسکوترهای با کیفیت و ارزان قیمت، در این مقاله، ویژگی های خرید دوچرخه ساحلی را برای شما عزیزان شرح خواهد داد.‌ قبل از اقدام به خرید دوچرخه ساحلی، ابتدا باید بدانید که دوچرخه ساحلی به چه نوع دوچرخه ای گفته می شود.

 

معرفی دوچرخه ساحلی

دوچرخه های ساحلی، معمولاً به دوچرخه هایی گفته می شود که دارای لاستیک‌های پهن، صندلی پهن، فریم غیر سنتی و فرمان های منحنی بلند، موقعیت سواری عمودی و ترمزهای بسیار راحتی هستند. احتمالاً این قبیل دوچرخه ها را در جاده ها و‌ خیابان ها مشاهده کرده اید. دوچرخه های ساحلی با انواع دیگر دوچرخه تفاوت های اساسی دارد. این قبیل دوچرخه ها در مقایسه با سایر دوچرخه ها کمی کندتر هستند. دوچرخه های ساحلی دوام‌ و استحکام بسیار خوبی دارند و یک‌ وسیله بسیار مطلوب برای رفت و آمد در شهر به حساب می آیند. دوچرخه های ساحلی از نوعی طراحی مینیمالیستی برخوردارند که فاقد هر نوع شیفتر یا شاخک تعلیق هستند.

این نوع دوچرخه ها، برای پیمودن زمین های ساحلی طراحی و ساخته شده اند. دوچرخه های ساحلی به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند عملکرد بسیار خوبی بر روی سطوح شنی داشته باشند.

 

تفاوت دوچرخه های ساحلی با انواع دیگر  دوچرخه

دوچرخه های ساحلی و دوچرخه‌های کوهستانی دارای طرح‌ها و اجزای مشترک هستند، اما برخی از ویژگی‌ ها، تنها ویژه دوچرخه‌های ساحلی است، از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لاستیک های پهن تر مشخصه بارز دوچرخه های ساحلی است، لاستیک های دوچرخه ساحلی در طول سال ها عریض تر شده است. در حالی که ضخامت لاستیک های دوچرخه های کوهستان در مقایسه با دوچرخه های ساحلی کمتر است. این در حالی است که اغلب دوچرخه های جاده ای تایرهای کمتر از ۱ اینچ دارند!

فریم های ویژه دوچرخه های ساحلی، به فضایی برای لاستیک‌های بزرگ نیاز دارند. چرخ‌ های دوچرخه های ساحلی در محور عریض‌ تر هستند و حتی پدال‌ های این قبیل دوچرخه ها می‌توانند بیشتر از دوچرخه‌های دیگر از هم فاصله داشته باشند.

لاستیک‌ های پهن‌ تر به لبه پهن‌ تری نیاز دارند تا کل چرخ و لاستیک به هم به خوبی به هم بچسبند. برای کاهش انعطاف پذیری در این قبیل دوچرخه ها، باید چرخ های آنها پهن تر باشند. همچنین آنها به  رینگ های عریض و یک هاب و محور پهن نیاز دارند.

فشار تایر این دوچرخه ها باید بسیار کم باشد.‌ فشار کم لاستیکها، به راکب دوچرخه هنگامی سواری، چسبندگی بیشتری می دهد و سوارکار به راحتی می تواند در مسیرهای برفی یا شنی سواری کند.

راهنمای خرید دوچرخه ساحلی
راهنمای خرید دوچرخه ساحلی

سبک فرمان دوچرخه های ساحلی

سبک فرمان دوچرخه های ساحلی بر میزان راحتی شما به هنگام دوچرخه سواری تأثیر بسیار زیادی دارد.‌ فرمان های هلیکوپتری این قبیل دوچرخه ها، یکی از محبوب ترین گزینه ها برای انتخاب دوچرخه های ساحلی هستند.

این سبک فرمان به شما امکان می‌دهد که راحت تر روی دوچرخه قرار بگیرید و به هنگام سواری با قرار گرفتن در مرکز ثقل پایین تر، لذت بیشتری ببرید. در صورتی که سواری با دوچرخه‌ ای با فرمان سبک هلی‌ کوپتر، کمی برایتان دشوار است، می توانید سبک فرمان سنتی‌ تری را انتخاب کنید.

خریدی سریع تر با لینک های زیر :

خرید دوچرخه بزرگسال

خرید دوچرخه کودک

خرید دوچرخه کورسی

خرید چادر کمپ

موتورهای الکتریکی

موتورهای الکتریکی در بازار دوچرخه نسبتا جدید هستند، اما دنیای دوچرخه های ساحلی را متحول کرده اند. دوچرخه‌های ساحلی برقی سریع‌ تر از مدل های غیر موتوری حرکت می‌ کنند. آنها همچنین سواری بدون زحمتی را به سوران خود ارائه می دهند و مسافت بیشتری را طی می کنند.

چنانچه قصد دارید یک دوچرخه ساحلی برقی بخرید، بهتر است اطلاعات بیشتری درمورد آنها کسب کنید. این قبیل دوچرخه ها گران تر هستند. بنابراین اگر قصد دارید به طور مرتب دوچرخه سواری کنید، ارزش آن را دارد که یکی از آنها را خریداری کنید.‌

 

نوع فریم دوچرخه های ساحلی

نوع فریمی که برای دوچرخه ساحلی خود انتخاب می کنید بر عملکرد، وزن و سطح راحتی آن تأثیر می گذارد. بنابراین می توانید یک فریم با یا بدون میله متقاطع انتخاب کنید، اگرچه بسیاری از فریم های دوچرخه ساحلی فاقد یکی از آنها هستند.

حتماً دوچرخه ساحلیخود را امتحان کنید تا مطمئن شوید که فریم آن برای شما راحت است. باید بتوانید پدال ها را بدون گرفتگی یا کشش پاها درگیر کنید.

 

لوازم جانبی دوچرخه ساحلی

بسیاری از دوچرخه های ساحلی دارای لوازم جانبی هستند یا برای نصب آسان لوازم جانبی طراحی و ساخته شده اند. گزینه‌های لوازم جانبی شامل قفسه‌ های تخته موج‌ سواری، سبدهای فرمان و نگهدارنده‌ های بطری آب است.

چنانچه قصد دارید لوازم جانبی را روی دوچرخه ساحلی خود نصب کنید، مطمئن شوید که یک نوع دوچرخه ساحلی قابل تنظیم را انتخاب می کنید. شاید بهتر باشد از همان ابتدا یک دوچرخه ساحلی با لوازم جانبی از قبل نصب شده خریداری کنید.

 

مزایای خرید یک دوچرخه ساحلی

خرید یک دوچرخه ساحلی مزایای بسیار زیادی دارد. در واقع، تهیه این نوع دوچرخه ها بسیار کاربردی است. می توانید به طور روزانه با دوچرخه ساحلی خود سواری کنید‌. این قبیل دوچرخه ها در مواقعی که بیشتر به آنها نیاز دارید به کارتان خواهند آمد.

لازم نیست قبل از سوار شدن روی دوچرخه ساحلی خود، نگران تغییر لباس‌ های خود باشید، برخلاف دوچرخه های کوهستانی که باید شلوار خود را در جورابتان فرو کنید، برای سواری با این نوع دوچرخه ها لازم نیست این کار را انجام دهید.‌

از دیدگاه ارگونومیک، دوچرخه ساحلی به شما امکان می‌دهد به جای خمیده نشستن روی دوچرخه، عمودی رو آن بنشینید. فرمان های دوچرخه های ساحلی به راحتی در دست گرفته و چرخانده می شوند. در واقع کل بدن شما هنگام سوار شدن احساس آرامش بیشتری می کند. دوچرخه های ساحلی برای سواری در اطراف شهر و انجام کارهای روزانه خود بسیار راحت هستند. با خرید یک دوچرخه ساحلی به راحتی می توانید یک سبد به جلو آن اضافه کنید تا هر گونه کالا یا مواد غذایی را هنگام سواری با دوچرخه خود حمل کنید. این نوع دوچرخه‌ها سواری راحتی  را به راکبان خود ارائه می دهند، بنابراین احتمال کمتری دارد که عرق کنید.

به طور کلی، دوچرخه های ساحلی به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند. فریم فولادی، آنها را بادوام تر می کند. معمولاً این قبیل دوچرخه ها دارای هاب های داخلی هستند و به درستی کار می کنند.

دوچرخه های ساحلی، از نظر طراحی نیز بسیار زیبا و‌ جذاب هستند. قطعا زیبایی این دوچرخه ها،  چشم اغلب افراد را خیره می کنند. هنگام سواری با یک دوچرخه ساحلی احساس آرامش وصف ناپذیری خواهید داشت.‌

دیگر مقالات کیانوکالا

راهنمای خرید دوچرخه

راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال

راهنمای خرید دوچرخه کودک

راهنمای خرید دوچرخه کوهستان

خرید دوچرخه ۳میلیونی

خرید دوچرخه زیر ۱۰ میلیون تومان

نحوه انتخاب دوچرخه ساحلی مناسب

دوچرخه های ساحلی در اندازه های سنتی مانند دوچرخه های کوهستان یا دوچرخه های مسابقه ای ساخته نمی شوند. با این حال، این بدان معنا نیست که یک اندازه برای همه افراد مناسب است. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که دوچرخه ساحلی که قصد دارید آن را خریداری کنید با شما و نیازهای شما مطابقت داشته باشد. به همین دلیل است که باید دوچرخه ساحلی خود را با دقت انتخاب کنید.

دوچرخه های ساحلی متفاوت برای انواع مختلفی از سواران طراحی شده اند. چنانچه قصد دارید به طور روزانه از دوچرخه خود استفاده کنید، باید اطمینان حاصل نمایید که یک دوچرخه ساحلی با دوام خریداری می کنید.

در صورتی که قصد ندارید، به طور مکرر از دوچرخه خود استفاده کنید، پس لازم نیست نگران دوام آن باشید، با این حال توصیه می کنیم‌ که از همان ابتدا یک دوچرخه با دوام خریداری کنید.

انتخاب بهترین دوچرخه ساحلی می تواند کار دشواری باشد. گزینه های بسیار زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید، به ویژه در صورتی که برای اولین بار اقدام به خرید دوچرخه می کنید.

خرید دوچرخه ساحلی
خرید دوچرخه ساحلی

مواردی که هنگام خرید دوچرخه لازم است به آنها توجه کنید:

 

انتخاب سایز مناسب دوچرخه

اندازه دوچرخه صحیح می‌تواند از مشکلات جسمی جلوگیری کند. خرید دوچرخه با سایز نامناسب همواره مشکلات جسمانی را برای افراد در پی خواهد داشت. مشکلات جسمانی ناشی از انتخاب نامناسب دوچرخه ممکن است باعث گردن درد، کمردرد و سایر آسیب های فیزیکی دیگر شود. مشکلات غیرجسمانی انتخاب نامناسب دوچرخه ممکن است منجر به از دست دادن تعادل، سرعت کم و زمین خوردن های مکرر شود.

به همین دلیل، قبل از تصمیم گیری در مورد خرید دوچرخه با سایز مناسب خود باید هر یک از اجزای دوچرخه را در نظر بگیرید. این اجزا عبارتند از:

  • اندازه قاب
  • زین دوچرخه
  • موقعیت پدال‌ها
  • ارتفاع فرمان

 

تعیین سیستم ترمز مناسب

دوچرخه‌هایی که ترمزهای آنها بسیار کند عمل می‌کند مستعد تصادفات و صدمات جدی هستند. بنابراین لازم است ترمزهای خود را همیشه دقیق و کارآمد نگه دارید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. خوشبختانه، اغلب دوچرخه های موجود در بازار، مجهز به انواع مختلفی از ترمزها هستند که در بین دوچرخه سواران حرفه‌ای و مبتدیان محبوبیت بسیاری دارند. از جمله بهترین ترمزها، ترمزهای دیسکی هستند. ترمزهای دیسکی برای کلیه شرایط آب و هوایی مناسب هستند. این نوع ترمزها انواع مختلفی نظیر ترمز دیسکی کابلی و ترمز دیسکی هیدرولیک دارند. اغلب دوچرخه‌ها از ترمزهای دیسکی کابلی برخوردارند زیرا دنده‌ها باعث پدید آمدن ضربات قدرتمندی می‌شوند. از طرف دیگر، ترمزهای دیسکی هیدرولیک دقت بیشتری برای کنترل دارند. اما این نوع ترمزها در مقایسه با  ترمزهای دیسکی کابلی به نگهداری بیشتری نیاز دارند.

 

انتخاب دنده مناسب برای دوچرخه

دوچرخه‌های کوهستان استاندارد، دنده‌های بسیار متنوعی دارند. برخی از دوچرخه‌ها دارای عملکرد تک دنده هستند، در حالی که برخی از آنها دارای ۳۰ دنده یا شاید بیشتر نیز می باشند. با تکیه بر حلقه های زنجیر، چرخ دنده ها، میل لنگ و تعداد دندانه های روی چرخ دنده ها، سیستم چرخ دنده دوچرخه می تواند دقیق تر و پیچیده تر شود.

هنگام در نظر گرفتن سیستم دنده مناسب برای دوچرخه خود، دو عامل مهم وجود دارد که باید از آنها مطمئن شوید. دوچرخه‌های با دنده‌های بیشتر در حفظ سرعت به هنگام سواری راحت‌تر و کارآمدتر عمل خواهند کرد، مگر اینکه دوچرخه‌ سوار بسیار ماهری باشید. بنابراین تعداد دنده‌هایی که انتخاب می‌کنید به میزان قدرت شما و نوع زمینی که در آن دوچرخه سواری می‌کنید، بستگی دارد.

 

اندازه مناسب چرخ‌های دوچرخه

آگاهی از سایز چرخ های دوچرخه، یک عامل تعیین‌کننده اصلی برای انتخاب دوچرخه ایده‌آل شما خواهد بود. اگر در خرید دوچرخه تازه وارد هستید، کسب اطلاعات لازم برای خرید دوچرخه مناسب ضروری است.

اندازه چرخ های مناسب دوچرخه‌های بزرگسال c۷۰۰ است. این سایز چرخ برای اغلب دوچرخه‌های بزرگسال مناسب است، زیرا دینامیک و انعطاف بیشتری برای سطوح صاف دارند.

 

سیستم تعلیق دوچرخه

یافتن شکل صحیح فرمان برای دوچرخه سواری راحت و بی دردسر از اهمیت بسزائی برخورداراست. شکل نادرست فرمان می تواند در طولانی مدت، مشکلات جسمانی نظیر مچ درد، کمر درد و درد ستون فقرات را در پی داشته باشد. بنابراین انتخاب یک دوچرخه با  شکل فرمان مناسب باید در فهرست نکات ضروری خرید دوچرخه قرار گیرد.

یکی از بهترین گزینه‌ها، فرمان‌هایی با قابلیت میله‌های دراپ هستند. در حقیقت میله‌های دراپ روی دوچرخه‌های جاده‌ای عملکرد بسیار خوبی دارند. علاوه بر ایجاد حس سبکی، قابلیت های آیرودینامیکی بسیار مطلوبی را ارائه می دهند. فرمان چنین دوچرخه‌هایی در مقایسه با دیگر فرمان‌ها شکیل تر و ساده‌تر هستند، و همین ویژگی باعث محبوبیت دو‌چندان این قبیل دوچرخه ها در بازار شده است.

 

سخن پایانی

همانطور که پیشتر نیز توضیح دادیم در بازار دوچرخه، انواع دوچرخه ها با کاربردهای متفاوتی وجود دارند. اما با مطالعه یک راهنمای بسیار خوب و مفید که اطلاعات کاملی از موارد مهم و ضروری برای انتخاب دوچرخه مناسب در اختیار شما قرار می دهد، می توانید با اطمینان دوچرخه مورد نیاز خود را خریداری کنید.

فروشگاه کیانو‌کالا با تهیه این مقاله، سعی کرد راهنمای کاملی از اطلاعات مفید و ضروری در مورد دوچرخه های ساحلی و قطعات آن، به شما عزیزان ارائه دهد. در صورتی که قصد دارید یک دوچرخه با کیفیت و با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید، از طریق تلفن‌۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ با مشاوران فروشگاه کیانو‌کالا تماس بگیرید.‌ کیانوکالا شما را در انتخاب یک دوچرخه با کیفیت براساس اهداف و بودجه شما یاری خواهند داد.

 

دسته بندی بلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت
پـشـتـیبـانـی رایــگـان 09193440065