07136240541 - 09193440065

راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال

adminrazaviadminrazavi
145 بازدید
راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال

راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال

راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال

 

یقینا خرید دوچرخه آسان نیست!

عوامل بسیاری وجود دارند که باید در مورد نحوه خرید دوچرخه برای بزرگسالان یا مبتدیان در نظر گرفته شوند. علیرغم نظرات و پیشنهادات متعدد افراد، احتمالاً هنوز هم در انتخاب دوچرخه مناسب خود تردید دارید.

برای یک لحظه، هنگامی که یک دوچرخه کاملا جدید می خرید، همه چیز عالی به نظر می رسد. اما با گذشت مدت زمان کوتاهی متوجه می شوید که اینگونه نیست. تنها پس از چند بار سواری، متوجه خواهید شد که اندازه قاب یا نوع دوچرخه مناسب شما نبوده است. زانوهای شما دچار آسیب می شوند و احساس درد شدیدی خواهید داشت، علاوه بر مشکلات جسمانی ناشی از خرید یک دوچرخه نامناسب، ترمزهای دیسکی شما ممکن است صدای آزار دهنده ای ایجاد کنند و بسیاری مشکلات دیگر ناشی از یک انتخاب نادرست پیش رویتان قرارگیرد.

اما چگونه می توانید یک دوچرخه مناسب خود خریداری کنید؟ با کمک دنیای فناوری، به راحتی می توانید دوچرخه مناسب خود را پیدا کنید و آن را  خریداری نمایید.‌

فروشگاه کیانو‌کالا، وارد کننده انواع دوچرخه، اسکوتر و اسباب بازی با بهترین کیفیت ها و ارزان ترین قیمت ها، با تدوین این مقاله، قصد دارد اطلاعات مفیدی در نحوه انتخاب دوچرخه مناسب در اختیار شما عزیزان قرار دهد.‌ بنابراین پیشنهاد می کنم این مقاله، که به عنوان راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال نوشته شده است را به طور کامل مطالعه کنید.

 

نوع دوچرخه مناسب را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید

احتمالا برای شما نیز پیش آمده که وارد فروشگاهی شده اید و از کارکنان فروشگاه‌، قیمت دوچرخه ها را پرسیده اید، اما هنگامی که از شما پرسیده شده که چه نوع دوچرخه ای نیاز دارید، نمی دانستید چه پاسخی بدهید‌ و از کجا شروع کنید. این داستانی که برای یکی از دوستان اتفاق افتاده است. هنگامی که کارکنان فروشگاه انواع دوچرخه ها را به او پیشنهاد دادند، تازه متوجه شد که هریک از دوچرخه ها، با هدف و ویژگی منحصر به فرد خود طراحی و ساخته شده اند. در این هنگام انتخاب دوچرخه بسیار دشوارتر از آنچه که تصور می کرد، به نظر می رسید. بنابراین شناخت انواع دوچرخه و کارائی آنها هنگام خرید، یک‌ ضرورت محسوب می‌شود.

همانطور که می دانید در مارکت دوچرخه، صدها دوچرخه برای انتخاب وجود دارد. همچنین می‌توانید بیش از صدها فروشگاه دوچرخه در سطح شهر پیدا کنید.‌ بنابراین، صرف این واقعیت که شما در حال خواندن راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال هستید به این معنی است که قصد دارید دوچرخه مناسب خود را تهیه کنید. فروشگاه کیانو‌کالا با سالها تجربه در واردات دوچرخه به خوبی می داند که انتخاب شایسته دوچرخه، سال ها لذت سواری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

در ادامه به شرح انواع دوچرخه و نکات ضروری هنگام خرید یک دوچرخه مناسب خواهیم پرداخت.

دیگر مقالات کیانوکالا

راهنمای خرید دوچرخه

راهنمای خرید دوچرخه کودک

تعیین اهداف خود قبل از خرید دوچرخه

قبل از هر چیز توصیه می کنیم در مورد اهداف خود برای خرید دوچرخه مناسب به خوبی بیاندیشید. امروزه دوچرخه‌های بسیاری با کارایی و عملکرد متفاوتی در بازار وجود دارند. هریک از آنها براساس برآوردن نیاز ویژه‌ای طراحی و ساخته شده است.‌ بنابراین بسیار مهم است که بدانید هدفتان از خرید دوچرخه چیست و قصد دارید با استفاده از آن در چه مسیرهایی دوچرخه سواری کنید.

به طور کلی، هنگام تصمیم‌گیری درباره خرید بهترین دوچرخه برای برآوردن نیازهایتان، گزینه‌های اصلی زیر را در پیش روی خواهید داشت:

 • دوچرخه جاده
 • دوچرخه کوهستان
 • دوچرخه هیبریدی
 • دوچرخه تور
 • دوچرخه تاشو
 • دوچرخه دنده یا سرعت ثابت
 • دوچرخه BMX
 • دوچرخه کروز
 • دوچرخه سایکلوکراس یا صحرایی
 • دوچرخه برقی
 • دوچرخه کودک
 • دوچرخه بانوان

خریدی سریع تر با لینک های زیر :

خرید دوچرخه بزرگسال

خرید دوچرخه کودک

خرید دوچرخه کورسی

راهنمای خرید دوچرخه کوهستان

خرید دوچرخه ۵ میلیون تومانی

خرید دوچرخه ۳میلیونی

خرید دوچرخه زیر ۱۰ میلیون تومان

راهنمای خرید دوچرخه ساحلی

بهترین دوچرخه موجود در بازار

ارزان ترین دوچرخه های موجود در بازار

خرید دوچرخه بزرگسال
خرید دوچرخه بزرگسال

انواع دوچرخه و ویژگی‌های آن

 

دوچرخه جاده

دوچرخه‌های جاده یکی از قدیمی‌ترین انواع دوچرخه‌ها هستند. در حالی که با گذشت زمان از فناوری پیشرفته استفاده کرده‌اند، طراحی مشابهی دارند. این قبیل دوچرخه‌ها معمولاً دارای فریم‌های آلومینیومی یا کربنی سبک‌وزن هستند، و با قرار دادن دوچرخه سوار در حالت آیرودینامیکی، پاهای فرد را تقریباً به‌صورت افقی روی پدال‌ها به سمت جلو قرار می‌دهد.

دوچرخه‌های جاده‌ای با لاستیک‌های نازک و فرمان‌های رو به پایین شناخته می‌شوند که به دوچرخه‌سوار اجازه می‌دهد در موقعیت آیرودینامیک‌ ایده‌آلی در مسابقات با سرعت بالا قرار بگیرد.

 

دوچرخه کوهستان

هنگامی صحبت از پیمایش مسیرهای ناهموار آفرود می‌شود، هیچ دوچرخه‌ای با دوچرخه کوهستان با کیفیت بالا قابل مقایسه نیست. دوچرخه های کوهستان معمولاً دارای فرمان های صاف یا عمودی هستند. این بدان معناست که دوچرخه های کوهستان معمولاً برای یک موقعیت سواری عمودی طراحی شده‌اند.

آیا تا به حال به این اندیشیده‌اید که چگونه دوچرخه های کوهستان از مسیرهای شیب دار به همین راحتی بالا می روند؟  این قبیل دوچرخه‌ها دارای رنج دنده بسیار کم هستند. علاوه بر این، دوچرخه‌های کوهستان لاستیک های قطور و ضربتی دارند  که در سطوح ناهموار و سنگلاخ،  کشش ایمنی را افزایش می دهند.

برخی از دوچرخه های کوهستان بسیار محکم و سخت هستند، بدین معنی که به هیچوجه سیستم تعلیق ندارند. درحالی که برخی از انواع این دوچرخه ها  دارای سیستم تعلیق جلو هستند. حتی  برخی دیگر از دوچرخه‌های کوهستان از سیستم تعلیق جلو و عقب برخوردارند.

دوچرخه‌های کوهستانی که صرفا سیستم تعلیق جلو دارند به عنوان دم سخت شناخته می‌شوند.

 

دوچرخه هیبریدی

دوچرخه های هیبریدی از نظر طراحی تقریباً شبیه دوچرخه های کروز هستند. سازندگان دوچرخه‌های هیبریدی برآن شدند که تجربه‌های دوچرخه‌سواری جاده‌ای و دوچرخه‌سواری کوهستان را در یک مجموعه بی‌نظیر و کاربردی ارائه دهند، و اینگونه بود که دوچرخه هیبریدی وارد مارکت دوچرخه شد.

اما آیا این دوچرخه که حاصل دو‌ نوع دوچرخه جاده و کوهستان است، بهتر از دو مدل دوچرخه دیگر است؟ بر خلاف دوچرخه های کوهستانی، دوچرخه های هیبریدی برای پیمودن مسیرهای خارج از جاده چندان مناسب به نظر نمی‌رسند. آنها همچنین بر خلاف دوچرخه های جاده ای، فوق العاده سبک وزن یا کارآمد نیستند. اما این بدان معنا نیست که آنها دوچرخه های خوبی نیستند، فقط کمی با دو نوع دیگر تفاوت دارند.

دوچرخه‌های هیبریدی دارای تایرهایی با عرض متوسط ​​و آج نسبتاً صافی هستند. این لاستیک ها سواری نسبتاً نرمی را در جاده های آسفالته به راکب خود ارائه می دهند. در مسیرهای آسفالت نشده، این لاستیک‌ها باعث ایجاد چسبندگی مطلوبی بر روی جاده یا مسیر عبور دوچرخه می‌شوند.

دوچرخه‌های هیبریدی مانند دوچرخه‌های کروز زین های بزرگ و راحتی دارند و عمدتاً دارای فرمان‌های عمودی هستند.

راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال

دوچرخه های تور

خواه در حال برنامه‌ریزی برای سفری در خارج از کشور باشید، خواه مایل باشید جاده‌های محلی بیشتری را با جزئیات بیشتر کاوش کنید، دوچرخه‌ وسیله‌ای ایده‌آل برای این انجام این قبیل کارهاست. دوچرخه‌های تور که برای دوچرخه‌سواری در مسافت‌های طولانی به طور فوق‌العاده‌ راحتی طراحی شده‌اند، در حمل و نقل خود پایدار و قابل اعتماد هستند. آنها  همچنین از  پایه‌هایی برای قفسه‌ها و قرار دادن چمدانها برخوردارند.

 

دوچرخه تاشو

دوچرخه‌های تاشو دوچرخه‌هایی هستند که می‌توانند در اندازه‌های کوچک‌تر جمع شوند و به راحتی در قطار، اتوبوس و هواپیما قرار بگیرند. دوچرخه های تاشو همچنین به دوچرخه سواران  اجازه می دهند تا دوچرخه‌های خود را به راحتی حمل کنند. این قبیل دوچرخه‌ها از مکانیسم های تاشو مختلفی استفاده می کنند که برخی از آنها بهتر از بقیه هستند.

دوچرخه های تاشو برای افرادی که فضای ذخیره سازی زیادی برای دوچرخه های سایز بزرگ ندارند ایده آل به نظر می‌رسند. همچنین، اگر اغلب با هواپیما، اتوبوس، قطار و غیره سفر می کنید، یک دوچرخه تاشو زندگی شما را بسیار آسان تر می کند.

 

دوچرخه دنده یا سرعت ثابت

دوچرخه‌های دنده یا سرعت ثابت که اغلب به عنوان “فیکسیز” شناخته می‌شوند، عمدتاً برای شرکت در مسابقات و ویژه ورزشکارانی طراحی شده‌اند که برای مسابقات حرفه‌ای تمرین می‌کنند. زیرا همانطور که از نام آن به درستی پیداست، این دوچرخه ها دارای یک دنده ثابت هستند، به این معنی که قادر نخواهید بود در سرازیری ها یا به صورت دنده خلاص با استفاده از این نوع دوچرخه، سواری کنید. این ویژگی، دوچرخه سوارانی که از این نوع دوچرخه‌ها استفاده می‌کنند را وادار می‌کند از قدرت پاهای خود استفاده کنند تا از چرخش فرمان دوچرخه جلوگیری کنند و در کنترل آن تسلط بیشتری داشته باشند.

دوچرخه‌های دنده ثابت ممکن است دارای چندین  ترمز و فرمان هایی با سبک های مختلفی باشند.  این دوچرخه‌ها معمولاً دوچرخه‌سواران را ملزم می‌کنند که پاهای خود را به صورت دورانی بچرخانند تا سرعت بالاتری داشته باشند.

کیانوکالا
کیانوکالا

دوچرخه BMX

دوچرخه های BMX اولین بار در اواخر دهه شصت با الهام از موتورسیکلت های موتور کراس طراحی شدند. آنها معمولاً دارای  چرخ های ۲۰ اینچی هستند، اما می‌توان برخی از آنها را با چرخ های ۲۴ اینچی نیز یافت. دوچرخه های Real BMX همواره با یک کاست تک سرعته و یک قاب محکم ساخته می شوند. این دوچرخه‌ها  دارای فرمان های بلندی هستند که حرکت برای دوچرخه سواران را آسان تر می کنند.

 

دوچرخه کروز

دوچرخه های کروز تقریباً به طور انحصاری برای سواری تفریحی طراحی شده اند. این نوع دوچرخه‌ها در شهرهای ساحلی از محبوبیت ویژه‌ای برخوردارند. اغلب دوچرخه سواران از آنها برای عبور و مرور در امتداد مسیرهای مختلف در روزهای تابستانی استفاده می کنند.

اغلب این دوچرخه‌ها دارای لاستیک‌های ۲۶ اینچی پهن‌تری در مقایسه با انواع دوچرخه‌های دیگر هستند. دوچرخه‌های کروز دارای زینهای بسیار راحتی هستند. علاوه براین اغلب این دوچرخه‌ها مجهز به توپی هایی با دنده داخلی در عقب خود هستند که باعث نگهداری آسان و راحت‌تر آنها می‌شود.

راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال

دوچرخه‌های سایکلوکراس

این نوع دوچرخه‌ها بسیار شبیه دوچرخه‌های جاده‌ای هستند، با این تفاوت که تایرهای آنها فاصله بیشتری از هم دارند‌، همچنین از فریم محکم‌تری برخوردارند. برخلاف دوچرخه‌های سنگ‌ریزه‌ای، دوچرخه‌های سیکلوکراس دارای هندسه مسابقه‌ای تهاجمی‌تری هستند که دوچرخه سوار را در حالت آیرودینامیکی قرار می‌دهند. این ویژگی به دوچرخه سوار امکان می‌دهد هنگام سواری در مسافت‌های طولانی احساس راحتی بیشتری کند‌. آنها معمولاً دارای لاستیک هایی در محدوده ۷۰۰ در ۳۵c دارند.

این دوچرخه‌ها فوق‌العاده سبک هستند، اما برای مقابله با شرایط دشوار مسابقات دوچرخه‌سواری، که اغلب رقیبان خود را در مسیرهای دوچرخه‌ سواری، چمن‌ها و مسیرهای خاکی پشت سر می‌گذارند، به اندازه کافی سخت و محکم ساخته شده‌اند. اغلب دوچرخه‌های سایکلوکراس با لاستیک‌های نیمه‌ گره دار عرضه می‌شوند تا اطمینان حاصل شود، دوچرخه قادر است از پس هر گونه چالش زمینی برآید.

 

دوچرخه برقی

دوچرخه های برقی (دوچرخه های الکترونیکی) اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، اما این بدان معنا نیست که این نوع دوچرخه‌ها به تازگی اختراع شده‌اند. در واقع، اولین حق ثبت اختراع دوچرخه برقی در سال ۱۸۹۵ به اوگدن بولتون جونیور تعلق گرفت. این نوع دوچرخه یک دوچرخه جاده استاندار است که در عقب آن یک موتور قرار دارد. همچنین یک باتری نیز در مرکز آن تعبیه شده است.

تقریبا پس از ۱۲۰ سال هنوز هم طراحی این دوچرخه‌ها مشابه طراحی اولیه این نوع دوچرخه‌ است، اما دوچرخه‌های امروزی دارای فناوری‌های پیشرفته‌تر و موتورهای قوی‌تری هستند. دوچرخه‌های برقی امروزی دارای باتری‌های لیتیوم کوچکی هستند که با یک بار شارژر، می‌توان کل روز از آن استفاده کرد.

 

دوچرخه بانوان

در گذشته، سازندگان دوچرخه‌های بانوان میله‌های بدنه دوچرخه را کمی پایین‌تر طراحی می‌کردند تا بانوان که لباسهای بلندی به تن داشتند قادر باشند راحت‌تر سوار دوچرخه شوند. اما امروزه اغلب بانوان به هنگام دوچرخه سواری لباس‌هایی ویژه دوچرخه سواران و مشابه لباس مردان می‌پوشند.‌ بنابراین دیگر لازم نیست میله بدنه دوچرخه پایین قرار بگیرد، اما این روند در تولید دوچرخه ویژه بانوان همچنان ادامه دارد.

 

دوچرخه‌های ارزان

به طور کلی برخی افراد به دلایل مختلف مایل به خرید دوچرخه‌های ارزان قیمت هستند. اگرچه به صراحت نمی‌توان لیستی از ارزانترین و اقتصادی ترین دوچرخه‌ها را ارائه داد. زیرا هر هرکدام از تولید کنندگان دوچرخه با هر نوع برندی اقدام به تولید یک یا چند دوچرخه ارزان قیمت می‌کند.‌ یکی از عواملی که بر قیمت دوچرخه‌ها تاثیر می‌گذارد، جنس فلزی است که در ساخت بدنه آنها استفاده می‌شود. معمولا در ساخت دوچرخه‌ از فلزات تیتانیوم، کربن و آلومینیوم استفاده می‌شود. دوچرخه‌هایی که از تیتانیوم ساخته شده‌اند گرانترین نوع دوچرخه‌ها هستند. و دوچرخه‌های آلومینیومی از دو گروه دیگر ارزان‌تر هستند.

علاوه براین دوچرخه‌های تولید چین نسبت به دوچرخه‌های برندهای دیگر از قیمت کمتری در بازار برخوردارند.

راه

راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال
راهنمای خرید دوچرخه بزرگسال

نمای خرید دوچرخه بزرگسال

دیگر محصولات کیانو کالا :

خرید اسکوتر برقی

خرید  اسکوتر برقی هوشمند

خرید  اسکوتر برقی تاشو

مواردی که هنگام خرید دوچرخه لازم است به آنها توجه کنید:

انتخاب سایز مناسب دوچرخه

اندازه دوچرخه صحیح می‌تواند از مشکلات جسمی جلوگیری کند. خرید دوچرخه با سایز نامناسب همواره مشکلات جسمانی را برای افراد در پی خواهد داشت. مشکلات جسمانی ناشی از انتخاب نامناسب دوچرخه ممکن است باعث گردن درد، کمردرد و سایر آسیب های فیزیکی دیگر شود. مشکلات غیرجسمانی انتخاب نامناسب دوچرخه ممکن است منجر به از دست دادن تعادل، سرعت کم و زمین خوردن های مکرر شود.

به همین دلیل، قبل از تصمیم گیری در مورد خرید دوچرخه با سایز مناسب خود باید هر یک از اجزای دوچرخه را در نظر بگیرید. این اجزا عبارتند از:

 • اندازه قاب
 • زین دوچرخه
 • موقعیت پدال‌ها
 • ارتفاع فرمان

 

تعیین سیستم ترمز مناسب

دوچرخه‌هایی که ترمزهای آنها بسیار کند عمل می‌کند مستعد تصادفات و صدمات جدی هستند. بنابراین لازم است ترمزهای خود را همیشه دقیق و کارآمد نگه دارید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. خوشبختانه، اغلب دوچرخههای موجود در بازار، مجهز به انواع مختلفی از ترمزها هستند که در بین دوچرخه سواران حرفه‌ای و مبتدیان محبوبیت بسیاری دارند. از جمله بهترین ترمزها، ترمزهای دیسکی هستند. ترمزهای دیسکی برای کلیه شرایط آب و هوایی مناسب هستند. این نوع ترمزها انواع مختلفی نظیر ترمز دیسکی کابلی و ترمز دیسکی هیدرولیک دارند. اغلب دوچرخه‌ها از ترمزهای دیسکی کابلی برخوردارند زیرا دنده‌ها باعث پدید آمدن ضربات قدرتمندی می‌شوند. از طرف دیگر، ترمزهای دیسکی هیدرولیک دقت بیشتری برای کنترل دارند. اما این نوع ترمزها در مقایسه با  ترمزهای دیسکی کابلی به نگهداری بیشتری نیاز دارند.

 

انتخاب دنده مناسب برای دوچرخه

دوچرخه‌های جاده‌ای و هیبریدی استاندارد، دنده‌های بسیار متنوعی دارند. برخی از دوچرخه‌ها دارای عملکرد تک دنده هستند، در حالی که برخی از آنها دارای ۳۰ دنده یا شاید بیشتر نیز باشند. با تکیه بر حلقه های زنجیر، چرخ دنده ها، میل لنگ و تعداد دندانه های روی چرخ دنده ها، سیستم چرخ دنده دوچرخه می تواند دقیقتر و پیچیدهتر شود.

هنگام در نظر گرفتن سیستم دنده مناسب برای دوچرخه خود، دو عامل مهم وجود دارد که باید از آنها مطمئن شوید. دوچرخه‌های با دنده‌های بیشتر در حفظ سرعت رانندگی راحت‌تر و کارآمدتر عمل خواهند کرد، مگر اینکه دوچرخه‌سوار بسیار ماهری باشید. بنابراین تعداد دنده‌هایی که انتخاب می‌کنید به میزان قدرت شما و نوع زمینی که در آن دوچرخه سواری می‌کنید، بستگی دارد.

 

اندازه مناسب چرخ‌های دوچرخه

آگاهی از سایز چرخهای دوچرخه، یک عامل تعیین‌کننده اصلی برای انتخاب دوچرخه ایده‌آل شما خواهد بود. اگر در خرید دوچرخه تازه وارد هستید، کسب اطلاعات لازم برای خرید دوچرخه مناسب ضروری است.

اندازه چرخهای مناسب دوچرخه‌های بزرگسال c۷۰۰ است. این سایز چرخ برای اغلب دوچرخه‌های بزرگسال مناسب است، زیرا دینامیک و انعطاف بیشتری برای سطوح صاف دارند.

 

سیستم تعلیق دوچرخه

یافتن شکل صحیح فرمان برای دوچرخه سواری راحت و بی دردسر از اهمیت بسزائی برخورداراست. شکل نادرست فرمان می تواند در طولانی مدت، مشکلات جسمانی نظیر مچ درد، کمر درد و درد ستون فقرات را در پی داشته باشد. بنابراین انتخاب یک دوچرخه با  شکل فرمان مناسب باید در فهرست نکات ضروری خرید دوچرخه قرار گیرد.

یکی از بهترین گزینه‌ها، فرمان‌هایی با قابلیت میله‌های دراپ هستند. در حقیقت میله‌های دراپ روی دوچرخه‌های جاده‌ای عملکرد بسیار خوبی دارند. علاوه بر ایجاد حس سبکی، قابلیت های آیرودینامیکی بسیار مطلوبی را ارائه می دهند. فرمان چنین دوچرخه‌هایی در مقایسه با دیگر فرمان‌ها شکیل تر و ساده‌تر هستند، و همین ویژگی باعث محبوبیت دو‌چندان این قبیل دوچرخه ها در بازار شده است.

 

سخن پایانی

همانطور که پیشتر نیز توضیح دادیم در بازار دوچرخه، انواع دوچرخه ها با کاربردهای متفاوتی وجود دارند. اما با مطالعه یک راهنمای بسیار خوب و مفید که اطلاعات کاملی از موارد مهم و ضروری برای انتخاب دوچرخه مناسب در اختیار شما قرار می دهد، می توانید با اطمینان دوچرخه مورد نیاز خود را خریداری کنید.

فروشگاه کیانو‌کالا با تهیه این مقاله، سعی کرد راهنمای کاملی از اطلاعات مفید و ضروری در مورد دوچرخه و قطعات آن، به شما عزیزان ارائه دهد. در صورتی که قصد دارید یک دوچرخه با کیفیت و با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید، از طریق تلفن‌۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ با مشاوران فروشگاه کیانو‌کالا تماس بگیرید.‌ کیانوکالا شما را در انتخاب یک دوچرخه با کیفیت براساس اهداف و بودجه شما یاری خواهند داد.

دسته بندی دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت
پـشـتـیبـانـی رایــگـان 09193440065